Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubiłeś słuchać ludzi

Data publikacji 12.04.2010

Dzisiaj w parafii św. Tadeusza Apostoła na warszawskiej Sadybie odbyła się msza święta w intencji ks. kanonika Andrzeja Kwaśnika, Kapelana Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, a także Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 i Federacji Rodzin Katyńskich. W poniedziałek 19.04. 2010 r. w kościele św. Tadeusza Apostoła na warszawskiej Sadybie przy ul. Goraszewskiej 16 odbędzie się msza pogrzebowa za ks. kanonika Andrzeja Kwaśnika, msza rozpocznie się o 19.00.

Ksiądz Andrzej Kwaśnik był również proboszczem parafii św. Tadeusza Apostoła. Na kapłana wyświęcony został 3 czerwca 1984 roku. W swojej parafii opiekował się Akcją Katolicką, parafialną Caritas oraz służbą Totus Tuus. W kapłańskiej posłudze, pomimo wielu ciążących na Nim obowiązków, zawsze znalazł czas na wysłuchanie tych, którzy Go potrzebowali. Dla wielu policjantów i pracowników Policji był nie tylko kapelanem, ale też przyjacielem. Dziś spotkaliśmy się na mszy w Jego intencji.

Ksiądz kapelan Andrzej Kwaśnik znajdował się wśród pasażerów samolotu TU-154, który w minioną sobotę, krótko przed godziną 9:00, runął na ziemię, podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku.

W uroczystej mszy świętej uczestniczyli przedstawiciele kierownictwa Komendy Stołecznej Policji, Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, władz samorządowych z warszawskiego Mokotowa i Wilanowa oraz liczni parafianie. Obok pocztu sztandarowego Policji stanęły poczty szkół z terenu parafii ks. Andrzeja.

„Drogi ks. Andrzeju, Tobie Bóg dał drogę własną... drogę wyboru (...).
Kochany ks. Andrzeju szedłeś zawsze w swoim kapłaństwie zorientowany, że niesiesz Chrystusa. Lubiłeś słuchać ludzi (...). Śmierć Twoja jest dojrzałym owocem Twojego życia (...).
Drogi ks. Andrzeju pozostawiłeś w żalu tych, którzy poznali Cię w czasie Twej ziemskiej wędrówki (...).
Dziękujemy Ci ks. Andrzeju za to, że byłeś Człowiekiem”.

Słowa, które padły w trakcie mszy, przywoływały wiele wspomnień. Ksiądz Andrzej Kwaśnik nie miał najbliższej rodziny. Jak zawsze powtarzał – Jego rodziną są wierni.

Dziś kościół nie był w stanie pomieścić osób, które przyszły na mszę w Jego intencji.

***

W poniedziałek 19.04. 2010 r. w kościele św. Tadeusza Apostoła na warszawskiej Sadybie przy ul. Goraszewskiej 16 odbędzie się msza pogrzebowa w intencji ks. kanonika Andrzeja Kwaśnika, Kapelana Oddziału Prewencji Policji w Warszawie, a także Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 i Federacji Rodzin Katyńskich. Msza rozpocznie się o 19.00.

Zobacz zdjęcia z mszy »

  • fot. Marek Krupa / KGP
  • fot. Marek Krupa / KGP
  • fot. Marek Krupa / KGP
Powrót na górę strony