Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

18 maja br. policjanci Sekcji do walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego KWP we Wrocławiu zlikwidowali dziuplę samochodową.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców Wrocławia w wieku: 36-43 lata.

18 maja 2005 roku we Wrocławiu policjanci Sekcji do walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego KWP we Wrocławiu zlikwidowali dziuplę samochodową. W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze zatrzymali trzech mieszkańców Wrocławia w wieku: 36-43 lata.

Podczas przeszukania posesji jednego z nich, w warsztacie policjanci ujawnili samochód marki VW Transporter, który został skradziony poprzedniej nocy w Trzebnicy oraz skradziony w Polkowicach samochód marki BMW. Z ustaleń wynika że grupa działała na terenie Dolnego Śląska od października 2004, a w ten sposób sprawcy mogli dokonać około 20 kradzieży samochodów. Zatrzymani kradli głównie nowe auta dostawcze takie jak: Mercedes Vito, Peugeot Boxer, Fiat Ducato czy VW Caravella. Skradzione auta w krótkim czasie trafiały do pasera, który zajmował się zbyciem samochodów w całości na terenie województwa dolnośląskiego. Mężczyźni ci już wcześniej byli zatrzymywani przez policję za podobne czyny.

Jeden z zatrzymanych odpowie za paserstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5, natomiast dwóch pozostałych odpowie za kradzieże samochodów zagrożone również karą pozbawienia wolności do lat 5.
Powrót na górę strony
Polska Policja