Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z narkotykami

Data publikacji 20.04.2010

3 mężczyzn zatrzymanych i zabezpieczone blisko 367 gramów środków odurzających to efekt działań prowadzonym przez policjantów z Łodzi i Zduńskiej Woli. Podobnie policjanci z Oleśnicy zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających, zabezpieczyli także 270 porcji amfetaminy i 60 porcji marihuany. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat, a za obrót nimi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

17 kwietnia na wniosek Prokuratury Rejonowej w Zduńskiej Woli sąd umieścił w areszcie trzech mężczyzn (dwóch w wieku 20 i jednego w wieku 22 lat). W mieszkaniu jednego z nich, podczas przeszukania z udziałem specjalnie szkolonego psa do wyszukiwania narkotyków, ujawniono ponad 197 gramów amfetaminy. W pomieszczeniach zajmowanych przez kolejnego z zatrzymanych kryminalni znaleźli ponad 169 gramów tego samego środka odurzającego.

Podejrzani usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków, 22-latek dodatkowo udzielania ich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi za to nawet 10 lat więzienia. W przypadku jednego z 20-latków także udzielania małoletniemu grozi nie mniej niż 3 lata pozbawienia wolności.

Część narkotyków była już podzielona w „dilerkach” i gotowa do sprzedaży. Podczas przeszukania zabezpieczono także sprzęt służący do odważania porcji narkotyków i pakowania ich do dalszej dystrybucji. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń ten przestępczy narkotykowy proceder prowadzony przez zatrzymanych trwał od około roku. W sprawie łącznie przesłuchano 9 osób, pozostałych 6 także usłyszało zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

(źródło: KWP w Łodzi)


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 24 do 26 lat, podejrzanych o posiadanie i rozprowadzanie środków odurzających. Policjanci podczas kontroli drogowej w samochodzie oraz w ich odzieży znaleźli środki odurzające. Kierowca i pasażerowie auta usiłowali w trakcie kontroli pozbyć się posiadanych narkotyków. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka woreczków z marihuaną oraz amfetaminą. Łącznie 270 porcji amfetaminy oraz 60 porcji marihuany.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają skąd pochodziły narkotyki i gdzie miały trafić.

Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat, natomiast za obrót środkami odurzającymi grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

  • Fot. KWP w Łodzi
  • Fot. KWP w Łodzi
Powrót na górę strony