Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje, paserzy, zabezpieczone samochody

Data publikacji 21.04.2010

W czasie trzech dni policyjnych działań, ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej, policjanci garnizonu wielkopolskiego zatrzymali 6 osób, zabezpieczyli 12 pojazdów. Ponadto, zatrzymano 90 pijanych kierowców, 268 praw jazdy i dowodów rejestracyjnych i nałożonych zostało 2639 mandatów karnych na łączną kwotę ponad 300 tys. złotych.

Działania na terenie całej Wielkopolski, ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej, koordynowane były przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Funkcjonariusze w ciągu trzech dni kontrolowali pojazdy bezpośrednio na drodze, w warsztatach samochodowych, komisach oraz miejscach sprzedaży cześć zamiennych do aut. W kontrolach brali udział policyjni biegli z dziedziny mechanoskopii.

W trakcie prowadzonych kontroli policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn, w tym czterech samochodowych złodziei i dwóch paserów. Zabezpieczono łącznie 12 samochodów, z których 5 zostało skradzionych w ostatnim czasie, natomiast 7 wprowadzono na rynek z podejrzeniem przerobienia numerów identyfikacyjnych pojazdu.

W Poznaniu w trakcie policyjnej akcji na gorącym uczynku zostali zatrzymani dwaj włamywacze do samochodu, którzy skradli przenośny komputer, zabezpieczono również pojazd, który posiadał podejrzenie przerobienia numerów identyfikacyjnych. W Koninie policjanci ujawnili i zabezpieczyli skradzionego na terenie Włoch dodge stratusa. Zatrzymany został również złodziej tego samochodu.

Złodzieja poloneza ustalili i zatrzymali policjanci z Ostrzeszowa. Pojazd w dniu 15 kwietnia został skradziony jego właścicielowi z terenu posesji. W Kaliszu zabezpieczono samochód, który utracony został na terenie Niemiec. W Gnieźnie policjanci zatrzymali mężczyznę, który jeździł mazdą skradzioną w Wejherowie w 2007 roku.

Cztery samochody, mercedesy zostały zabezpieczone w Grodzisku Wielkopolskim. Biegły mechanoskop już we wstępnej ekspertyzie wskazał, że pojazdy mogą mieć przerobione numery identyfikacyjne. Auta zostały przekazane do szczegółowych badań. Na miejscu został zatrzymany mężczyzna poszukiwany od kilku lat listami gończymi, między innymi za paserstwo samochodów. Do dokładnych badań mechanoskopijnych zabezpieczono również dwa peugeoty we Wrześni. Pojazdy zostały ujawnione na terenie jednego z warsztatów samochodowych.

W trakcie prowadzonych działań policjanci z Chodzieży, kontrolując pojazd, znaleźli u kierowcy i pasażera narkotyki. Był to początek dużej narkotykowej sprawy, w której do tej pory zatrzymano sześć osób, dilerów rozprowadzających na tym terenie znaczne ilości środków odurzających. W sprawie tej dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Ponadto, funkcjonariusze w trakcie samochodowej akcji zatrzymali 90 nietrzeźwych kierowców, 268 praw jazdy i dowodów rejestracyjnych i nałożyli 2639 mandatów karnych na ponad 300 tys. złotych.

(źródło: KWP w Poznaniu)

Powrót na górę strony