Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uderzenie w plantatorów konopi indyjskich

Data publikacji 23.04.2010

9 osób zatrzymanych, zabezpieczonych ponad 1500 roślin konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu, ponad 50 kg marihuany oraz sprzęt do produkcji narkotyków - to efekt akcji policjantów z CBŚ i KSP. Funkcjonariusze zlikwidowali dwie uprawy konopi znajdujące się na terenie powiatu piaseczyńskiego. Dzięki tej akcji na ulice nie trafią środki odurzające o wartości kilkuset tysięcy złotych.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego KGP wspólnie z kolegami z komendy stołecznej przeprowadzili akcję, której celem było sprawdzenie legalności pobytu i podejmowania pracy na terenie naszego kraju osób pochodzenia azjatyckiego. W trakcie tej realizacji odkryli na terenie powiatu piaseczyńskiego dwie uprawy konopi indyjskich.

Na dwóch posesjach policjanci zatrzymali w sumie 9 osób, które były bezpośrednio związane z nielegalnym procederem. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1500 roślin w różnych fazach wzrostu, z których można było zrobić kilkaset kilogramów marihuany. Zabezpieczyli także ponad 50 kilogramów gotowego narkotyku oraz sprzęt służący do jego produkcji. W trakcie oględzin obu posesji policjanci odkryli nielegalne przyłącza do sieci elektrycznych. Według szacunków funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego kradzież prądu naraziła zakłady energetyczne na straty rzędu kilkuset tysięcy złotych.

Zatrzymanym osobom grożą kary wieloletniego więzienia za produkcję środków odurzających.

Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Warszawa – Praga.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony