Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za zniszczenie samochodów

Data publikacji 23.04.2010

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o uszkodzenie kilkunastu zaparkowanych pojazdów i kradzież akcesoriów samochodowych. Policjanci z Wrocławia znaleźli przy nim skradzione wycieraczki, anteny, wkłady i lusterka samochodowe. W chwili zatrzymania sprawca był nietrzeźwy. Za zniszczenie mienia odpowie również 25-latek zatrzymany przez stołecznych policjantów. Młody człowiek uszkodził sześć zaparkowanych samochodów, gdyż przeszkadzały mu boczne lusterka.

Tuż po północy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu otrzymał zgłoszenie o tym, że na ulicy Skwierzyńskiej nieznany mężczyzna niszczy samochody. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Wydziału Wywiadowczo- Interwencyjnego KMP we Wrocławiu zauważyli dwóch szamoczących się mężczyzn. Po rozpytaniu ich okazało się, że jeden z nich to sprawca zniszczenia pojazdów. Policjanci ustalili, że 45-letni mieszkaniec Wrocławia idąc ulicą Skwierzyńską zniszczył 11 pojazdów zarysowując lakier oraz skradł akcesoria samochodowe m. in. wycieraczki, anteny, wkłady i lusterka samochodowe. W chwili zatrzymania sprawca był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień.

Za zniszczenie cudzego mienia oraz kradzież mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Tuż po 1:00 policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego mokotowskiej komendy wyjaśniali niepokojącą sytuację. Nietrzeźwy mężczyzna przechodząc przez niestrzeżony parking miał niszczyć stojące pojazdy. Mundurowi natychmiast zajęli się sprawą. Z ich wstępnych ustaleń wynikało, że Michałowi K. przeszkadzały zaparkowane pojazdy. Przed zatrzymaniem zdążył urwać lusterka od sześciu pojazdów.

Po badaniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna był pijany. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

25-latek usłyszał już zarzuty niszczenia mienia. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.

(źródło: KSP)

Powrót na górę strony