Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy konwój zbiorowy z Amsterdamu

Data publikacji 27.04.2010

Wczoraj w godzinach wieczornych na warszawskim Okęciu wylądował wojskowy samolot Bryza, na którego pokładzie znajdowało się siedem osób zatrzymanych w Holandii. Byli poszukiwani w związku z przestępstwami kryminalnymi i gospodarczymi. To pierwszy lotniczy konwój zbiorowy z Holandii.

Wczoraj policjanci po raz pierwszy polecieli do Amsterdamu wojskową Bryzą, by przetransportować do kraju zatrzymanych na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA). Tym razem w specjalnie wynajętym samolocie wojskowym znalazło się 7 osób, które były poszukiwane. Osoby te są podejrzane o popełnienie różnych przestępstw, w tym gospodarczych, wpadły w ręce policjantów na terenie Holandii.

Policjanci konwojują coraz więcej zatrzymanych. Tylko w pierwszym kwartale 2010 roku do Polski trafiło drogą lotniczą 365 osób zatrzymanych poza granicami naszego kraju. Wszystko odbywa się płynnie dzięki dobrej współpracy międzynarodowej z państwami europejskimi. W samych konwojach zbiorowych, najbardziej ekonomicznych, przewieziono do Polski 175 zatrzymanych. Tego rodzaju konwoje odbywały się na trasie Warszawa – Londyn i Warszawa – Madryt – Paryż. Wczorajszy lot do Amsterdamu był pierwszym tego typu, ponieważ do tej pory osoby zatrzymane w Holandii były przewożone indywidualnie.

Film Pierwszy konwój zbiorowy z Amsterdamu


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Pierwszy konwój zbiorowy z Amsterdamu (format flv - rozmiar 5.36 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja