Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Operacja „Armagedon”

Data publikacji 27.04.2010

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn związanych ze środowiskiem pseudokibiców, którzy działali w zorganizowanej grupie przestępczej na terenie Chorzowa. Jej członkom zarzuca się napady, wymuszenia rozbójnicze, włamania oraz zastraszanie i wpływanie na zeznania świadków. W operacji uczestniczyli także policyjni antyterroryści.

Do rozpracowania zorganizowanej grupy przestępczej działającej na terenie Chorzowa, a powiązanej ze środowiskiem pseudokibiców, powołany został specjalny zespół w chorzowskiej komendzie. Policjanci od stycznia tego roku zbierali dowody przestępczej działalności jej członków. Efektem ich pracy były sobotnie zatrzymania.

Późnym wieczorem policjanci, przy wsparciu kolegów z wydziału kryminalnego chorzowskiej komendy oraz antyterrorystów, uderzyli równocześnie w kilka miejsc, zatrzymując trzech mężczyzn. Czwarty przestępca podzielił ich los dwie godziny później.

Zatrzymani to osoby w wieku od 30 do 39 lat. Są podejrzani o napady, wymuszenia rozbójnicze, włamania, zastraszanie i wpływanie na zeznania świadków, a także działalność w zorganizowanej grupie przestępczej. Mężczyźni są powiązani ze środowiskiem pseudokibiców.

W czasie zatrzymania w pomieszczeniach gospodarczych 32-latka znaleziono 60 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia i prawie 300 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Natomiast w mieszkaniu 39-latka znaleziono dwie beczki z cieczą fermentacyjną oraz 88 półlitrowych butelek z alkoholem bez akcyzy.

Na wniosek policjantów sąd tymczasowo aresztował trzech członków grupy, a jednego z nich prokurator objął dozorem policyjnym.

Celem podjętych działań jest nie tylko reagowanie na chuligaństwo stadionowe – funkcjonariusze monitorują grupy pseudokibiców również pod kątem popełniania przez nich przestępstw, często nawet bardzo poważnych, tak w tym przypadku.

(źródło: KWP w Katowicach)
 

Film Operacja „Armagedon”

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Operacja „Armagedon” (format flv - rozmiar 2.23 MB)

Powrót na górę strony