Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna Miss

Data publikacji 28.04.2010

Radomscy policjanci przeprowadzili szkolenie z samoobrony dla finalistek Miss Polonia Ziemi Radomskiej 2010. Dziewczęta dowiedziały się, jak odpierać atak napastników, co zrobić w momencie zagrożenia i jak unikać niebezpieczeństwa.

Od kilku lat radomscy policjanci angażują się w bezpłatne kursy samoobrony dla kobiet. Ukończyło je już kilkaset radomianek, w tym także na przykład pracownice radomskiego starostwa powiatowego. Tym razem o pomoc do Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zwróciła się redakcja dziennika „Echo Dnia”, który jest organizatorem wyborów Miss Polonia Ziemi Radomskiej 2010. Przed funkcjonariuszami postawiono dość nietypowe zadanie: przeprowadzić kurs samoobrony dla dwunastu finalistek tegorocznego finału.

W czasie kursu młode radomianki poznały podstawowe zasady samoobrony, jak nie stać się ofiarą przestępcy, jak zachować się w chwili zagrożenia i jak reagować, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Umiejętności, które zaprezentowali policjanci w czasie zajęć, wzbudziły duży podziw i ogromny aplauz wśród dziewcząt. Nagrodziły funkcjonariuszy gromkimi brawami.

Instruktorami dwunastu pięknych radomianek byli podkomisarz Robert Faryna, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu i aspirant Paweł Piwowarski z Wydziału Prewencji KMP Radom, którzy od lat doskonalą swoje umiejętności instruktorskie – w przeszłości obaj byli funkcjonariuszami jednostki antyterrorystycznej.

Partnerem tegorocznej finałowej gali wyborów Miss Polonia Ziemi Radomskiej 2010 będzie Komenda Miejska Policji w Radomiu. Podczas koncertu widzowie będą na własne oczy mogli zobaczyć, jak radomscy policjanci zatrzymują groźnych przestępców, zapoznać się z technikami interwencyjnymi stosowanymi przez funkcjonariuszy, czy też przekonać się, jak w zapobieganiu przestępczości ważne są działania prewencyjne.

(źródło: KWP w Radomiu)
 

Powrót na górę strony