Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Konferencja "Czesko-polskie pogranicze - poprawa bezpieczeństwa"

Data publikacji 28.04.2010

Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu „Czesko – polskie pogranicze – poprawa bezpieczeństwa”. W spotkaniu uczestniczyli policjanci z Opola, Wrocławia, Katowic oraz czescy policjanci z Ostrawy i Ołomuńca.

Konferencję otworzył Opolski Komendant Wojewódzki Policji - nadinsp. Bogdan Klimek. W spotkaniu udział wzięli między innymi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji z Katowic - insp. Ryszard Leśniewski, policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a także czescy przedstawiciele Policji z Ostrawy i Ołomuńca.

Głównym celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa na pograniczu polsko-czeskim przez wzmocnienie skuteczności i sprawności współdziałania służb policyjnych państw sąsiadujących. W ramach programu zakupiono 11 terenowych land roverów, z czego 3 trafiły do naszych czeskich partnerów, 3 do KWP w Katowicach, 3 do KWP we Wrocławiu oraz 2 do KWP w Opolu (przeznaczone dla Prudnika i Głubczyc). Ponadto Czesi zakupili także Mobilne Centrum Monitoringu.

KWP we Wrocławiu opracowała i wydała dwujęzyczną ulotkę dla turystów, a KWP w Katowicach zorganizowała i przeprowadziła wspólne ćwiczenia transgraniczne.

W trakcie spotkania czescy funkcjonariusze omówili praktyczne wykorzystanie mobilnego centrum monitoringu na czesko-polskiej granicy i w jej bezpośrednim otoczeniu, a także temat wspólnych działań podczas pościgu transgranicznego.

(źródło: KWP w Opolu)

Powrót na górę strony