Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci rozpracowali dwie grupy dokonujące włamań i kradzieży

Data publikacji 30.04.2010

Policjanci z Milicza rozpracowali grupę dokonującą włamań do garaży i pomieszczeń gospodarczych, zatrzymanym udowodnili co najmniej 13 przestępstw. Kolejną grupę rozpracowali wrocławscy policjanci, zatrzymali trzy osoby podejrzane o kilkadziesiąt włamań do mieszkań i domów na terenie miasta i okolic. Odzyskano także znaczną część skradzionych przedmiotów.

Policjanci z milickiej komendy powiatowej rozpracowali grupę dokonującą włamań do garaży i pomieszczeń gospodarczych. Na podstawie zgromadzonego materiału i jego szczegółowej analizy, funkcjonariusze wytypowali, a następnie zatrzymali osoby podejrzane o włamania i kradzieże. Są to trzej mieszkańcy jednej z miejscowości w gminie Krośnice, w wieku 17, 18 i 21 lat.

Jak ustalili policjanci, sprawcy od lutego br. dokonywali włamań na terenie powiatu milickiego, innych ościennych powiatów województwa dolnośląskiego, m.in. w powiecie oleśnickim oraz podwrocławskiej gminie Długołęka, a także w województwie wielkopolskim – w okolicach Kępna i Ostrowa Wielkopolskiego.

Sprawcy, działając zawsze pod osłoną nocy, włamywali się bądź wchodzili do niezamkniętych pomieszczeń gospodarczych, garaży i stodół, skąd zabierali wszystko, co stanowiło jakąkolwiek wartość i można było to łatwo sprzedać przygodnym osobom. Ich łupem padały najczęściej kosy i piły spalinowe, myjki ciśnieniowe, elektronarzędzia i inny sprzęt do prac w ogrodzie oraz felgi aluminiowe wraz z oponami do luksusowych samochodów osobowych.

Sprawcy działali w różnym składzie osobowym. Udowodniono im co najmniej 13 tego typu przestępstw. Funkcjonariusze odzyskali większą część skradzionego mienia, które odnaleźli w domach i innych pomieszczeniach należących do zatrzymanych mężczyzn. Odzyskane przedmioty zostaną przekazane właścicielom.

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty popełnienia licznych przestępstw przeciwko mieniu. Za włamania i kradzieże grozi im teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci w dalszym ciągu sprawdzają czy podejrzani nie mają na koncie jeszcze innych tego typu przestępstw. Prowadzą także czynności w kierunku odzyskania pozostałego, skradzionego mienia.


***


Kolejna grupę rozpracowali wspólnie policjanci  z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Śródmieście i Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zatrzymali 3 osób podejrzane o kilkadziesiąt włamań na terenie Wrocławia i okolic. Zatrzymani to 17 i 32-latek oraz 45-letnia kobieta. Funkcjonariusze udowodnili im 25 włamań do mieszkań i domów jednorodzinnych, których dokonali od końca 2008 do 2010 roku. Sprawcy, by dostać się do wnętrza obiektu, uszkadzali drzwi balkonowe bądź piwniczne. Ich łupem najczęściej padały pieniądze, monety, biżuteria oraz sprzęt RTV.

Policjanci podczas przeszukania miejsc zamieszkania podejrzanych odzyskali znaczną część skradzionych przedmiotów o wartości ponad 50 tysięcy złotych. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy oraz sprawdzają czy zatrzymani mają na swoim koncie więcej tego typu czynów. Niewykluczone, że liczba zarzutów oraz zatrzymań w tej sprawie wzrośnie.

Wobec zatrzymanych zastosowano już tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za kradzieże z włamaniami grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

  • Milicz
  • Milicz
  • Milicz
  • Wrocław
  • Wrocław
  • Wrocław

Film Milicz


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Milicz (format flv - rozmiar 1.11 MB)

Film Wrocław


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wrocław (format flv - rozmiar 4.52 MB)

Powrót na górę strony