Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania po meczu w Lubinie

Data publikacji 04.05.2010

Kolejnych dziesięciu chuliganów zatrzymali lubińscy policjanci w związku z wydarzeniami, które miały miejsce 27 kwietnia 2010 r. przed, w trakcie i po meczu piłkarskim Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław. Policjanci zajmujący się tą sprawą w dalszym ciągu analizują zabezpieczony materiał i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Dochodzeniowo Śledczego lubińskiej komendy analizując materiał filmowy i zdjęciowy zgromadzony po meczu Zagłębia Lubin ze Śląskiem Wrocław, zidentyfikowali kolejnych uczestników chuligańskich incydentów.

We współpracy z policjantami z powiatów kłodzkiego, kamiennogórskiego, bolesławieckiego i polkowickiego, policjanci zatrzymali 10 osób. Jak się okazało są to mieszkańcy pięciu powiatów województwa dolnośląskiego w wieku od 14 do 24 lat. Dwóch z zatrzymanych usłyszało zarzuty pobicia. Pozostali udział w zbiorowym naruszeniu ładu i porządku oraz niszczenie mienia.

W ośmiu przypadkach sprawy trafią do sądu karnego. Wobec siedmiu z nich prokurator zastosował dozór policji. Natomiast materiały dotyczące dwóch nieletnich zostaną przekazane do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w ich sprawie.

Policjanci zajmujący się tą sprawą w dalszym ciągu analizują zabezpieczony materiał i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(źródło: KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony