Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przerabiał konsole

Data publikacji 06.05.2010

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 20– letniemu mieszkańcowi Brzegu, który handlował przerobionymi konsolami do gier oraz kartami pamięci z oprogramowaniem, pozwalającym obejść zabezpieczenia przed odtwarzaniem „pirackich” programów. Przerobione urządzenia sprzedawał m.in. za pośrednictwem jednego z aukcyjnych portali internetowych.

Wczoraj rano policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Brzegu, weszli do jednego z mieszkań w Brzegu, gdzie według posiadanych informacji, jego najemca, przerabiał konsole do gier oraz oprogramowanie do nich.

W mieszkaniu 20– latka, funkcjonariusze zabezpieczyli komputer stacjonarny, 8 konsoli do gier, kilkanaście kart pamięci, oraz płyty dvd i cd z nielegalnym oprogramowaniem. Na karty pamięci mężczyzna wgrywał oprogramowanie, które pozwalało obejść zabezpieczenia przed odtwarzaniem nielegalnych programów na konsoli.

Mieszkaniec Brzegu  sprzedawał konsole za kwoty od 200 do 600 zł, a karty pamięci za 20 zł. Policjanci ujawnili również na komputerze 20-latka nielegalne kopie kilku programów komercyjnych.

Zabezpieczone rzeczy zostaną przekazane do badań przez biegłego.

(źródło: KWP Opole)

 

Powrót na górę strony