Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gang narkotykowy rozbity

Data publikacji 06.05.2010

Dziewięć osób zatrzymanych, tymczasowe areszty dla trzech z nich – takim bilansem zakończyły się działania funkcjonariuszy z Łęczycy i Łodzi, wspieranych przez policyjnych antyterrorystów. Zatrzymani są podejrzani o posiadanie i wprowadzanie do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych.

Długie miesiące pracy nad zbieranym materiałem dowodowym, zaangażowanie oraz doskonała znajomość policyjnego fachu pozwoliły śledczym rozbić zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie są podejrzani o posiadanie i wprowadzanie do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych.

Zatrzymani to 8 mężczyzn w wieku od 20 do 24 lat i kobieta w wieku 21 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu łęczyckiego oraz kutnowskiego. Osiem osób usłyszało zarzut wprowadzania do obrotu oraz uczestnictwa w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi, z czego czerpali korzyści majątkowe. Trzy osoby dodatkowo usłyszały zarzut udzielania środków odurzających i substancji psychotropowych małoletnim. Ponadto trzy kolejne osoby otrzymały zarzut posiadania narkotyków.

Łącznie do obrotu wprowadzili 3332 gramy marihuany, 2886 gramów amfetaminy i 8080 sztuk tabletek ekstazy. W trakcie wykonywanych czynności policjanci przeprowadzili 13 przeszukań, podczas których zabezpieczyli niewielkie ilości narkotyków, telefony komórkowe, karty sim, a także pieniądze na poczet przyszłych kar.

W stosunku do trzech osób śledczy wystąpili z wnioskami o zastosowanie tymczasowego aresztu, co do pozostałej szóstki sporządzili wnioski o zastosowanie dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Przestępstwa, których dokonali członkowie grupy, są zagrożone karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

(źródło: KWP w Łodzi)
 

Powrót na górę strony