Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Naruszenie porządku publicznego - ćwiczenia

Data publikacji 07.05.2010

Wczoraj na poligonie w Drawsku Pomorskim zachodniopomorscy policjanci ćwiczyli działania pododdziałem zwartym. To największe ćwiczenia w tym roku - ich podstawowym założeniem było przywrócenie ładu i porządku publicznego naruszonego przez nielegalnie protestujące osoby, które nie stosowały się do wydawanych poleceń.

W ćwiczeniach wzięło udział 347 policjantów, którzy wykorzystywali środki wzmocnienia i pozoracji chemicznej, działając cały czas w pododdziale zwartym i poruszając się w tyralierach. Głównymi zagadnieniami, które ćwiczyli, było wypychanie tłumu z miejsc zagrożonych oraz niedozwolonych, a przede wszystkim - rozproszenie nielegalnie protestujących z użyciem armatki wodnej, jak i drużyn policjantów z bronią gładkolufową.

W założeniach awanturę wszczęła grupa agresywnych osób, które nie podporządkowały się wydawanym poleceniom i używały niebezpiecznych, łatwo palnych substancji. Policjanci ruszyli w kierunku agresywnego tłumu, oddali strzały z broni gładkolufowej i - przy użyciu armatki wodnej oraz środków pozoracji chemiczne - rozproszyli nielegalnie protestujących. Potem przystąpili do zatrzymania najbardziej agresywnych i niebezpiecznych osób.

Ćwiczenia tego typu odbywają się dwa razy w roku i obejmują szereg różnych zagadnień. Podobne działania są prowadzone także dwa razy w miesiącu na stadionie piłkarskim w Szczecinie. Wszystko to ma na celu utrzymanie ciągłej gotowości i sprawności policjantów do zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom oraz szkolenie umiejętność przywracania naruszonego ładu i porządku publicznego. Działania te prowadzone są również z myślą o zbliżających się Mistrzostwach EURO 2012.

(KWP w Szczecinie / mg)

Film Naruszenie porządku publicznego - ćwiczenia

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Naruszenie porządku publicznego - ćwiczenia (format flv - rozmiar 6.2 MB)

Powrót na górę strony