Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kary dla stadionowych chuliganów

Data publikacji 10.05.2010

Kryminalni z głogowskiej komendy zatrzymali, dzięki zapisowi z monitoringu, trzech pseudokibiców z Wałbrzycha. Dwóch usłyszało zarzuty zniszczenia mienia, jeden – używania zakazanych prawem rac świetlnych. Trwa ustalanie innych osób, które naruszyły prawo na stadionie podczas meczu 24 kwietnia 2010 roku.

Cały przebieg meczu oraz zachowanie kibiców było monitorowane przez kamery. Na podstawie analizy materiału, jaki uzyskano, funkcjonariusze z Głogowa wytypowali potencjalnych sprawców. Następnie, współpracując z policjantami z Wałbrzycha, zatrzymali podejrzanych.

27-letni mieszkaniec Świebodzic oraz 17-latek z Wałbrzycha usłyszeli zarzut niszczenia mienia, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Trzeci podejrzany to 29-letni wałbrzyszanin, który używał na stadionie świec dymnych. Za ich wnoszenie na stadion grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności oraz zakaz wstępu na imprezy sportowe również do 5 lat.

Trwa ustalanie tożsamości pozostałych osób, które dopuściły się naruszenia prawa na stadionie podczas meczu  24 kwietnia 2010 roku.

(KWP we Wrocławiu, mg)

Powrót na górę strony