Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Oszustom Stop!

Data publikacji 11.05.2010

W Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim dzisiaj oficjalnie zainaugurowano kampanię społeczną Oszustom Stop!. Jej celem jest uświadamianie osobom starszym zagrożeń związanych z działalnością przestępców wykorzystujących ludzką ufność, otwartość i szczere intencje. Honorowy patronat nad akcją objęli: Wojewoda Lubelski Genowefa Tokarska oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Grabczuk.

Akcję zainaugurowano podczas konferencji odbywającej się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, poświęconej walce z ubóstwem i wykluczeniem społecznym. Do udziału w konferencji zaproszono przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej, organizacji pozarządowych, a także jednostek organizacyjnych pomocy społecznej. W spotkaniu uczestniczył Lubelski Komendant Wojewódzki Policji insp. Dariusz Działo.

W imieniu organizatorów tematykę oraz założenia kampanii przedstawił Rzecznik Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Janusz Wojtowicz, który przybliżył uczestnikom skalę zjawiska, omówił zagrożenia związane z działalnością oszustów i towarzyszące im następstwa.

W dalszej części spotkania zaprezentowano spot telewizyjny promujący akcję. Uczestnicy konferencji otrzymali plakaty oraz ulotki ostrzegające, które za ich pośrednictwem trafią do szerokiego grona seniorów w województwie lubelskim.

Kampania społeczna Oszustom Stop! została zorganizowana w trosce o dobro i bezpieczeństwo osób starszych. Twarzą kampanii jest Pani Alina Gucma - szefowa lubelskiego Oddziału Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Pod pozorem zwyczajnej okazji, nieszczęścia, podając się za krewnych, pracowników społecznych, urzędników lub funkcjonariuszy publicznych, wprowadzają w błąd swoje ofiary, zyskują ich zaufanie i okradają. Dlatego też niezwykle ważne jest przekazywanie osobom starszym wiedzy na temat istniejących zagrożeń, aby świadomie mogły reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.

Dzisiejsze spotkanie w ramach konferencji zainicjowało stałą współpracę ze środowiskiem seniorów.

(KWP w Lublinie / mw)

Film Oszustom Stop!

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Oszustom Stop! (format flv - rozmiar 4.4 MB)

Powrót na górę strony