Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 miesiące aresztu dla dilera

Data publikacji 12.05.2010

Policjanci z CBŚ zatrzymali dilera, który przewoził w samochodzie środki odurzające. Narkotyki ukrył wśród bagażu z dziecięcymi akcesoriami, a w aucie razem z nim jechały również inne osoby z dzieckiem. Miał to być kamuflaż. Diler został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Oficerowie CBŚ od pewnego czasu obserwowali 30-letniego mieszkańca Katowic. Podejrzewali, że handluje on narkotykami. Mężczyzna około rok temu wyszedł z zakładu karnego, w którym odbywał karę więzienia za kradzieże i rozboje. Aktualnie przebywał na wolności, mimo braku pracy, stać go było na markowe ubrania, samochód i motocykl za kilkadziesiąt tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że najprawdopodobniej zajął się on handlem narkotykami, co przynosiło mu znaczne profity.

Policjanci zatrzymali go na drodze w okolicach Mysłowic. Dla kamuflażu ciągnął za swoim samochodem przyczepę z motocyklem, a wraz z nim autem jechał znajomy i dwie koleżanki z rocznym dzieckiem. Ponad kilogram amfetaminy ukrył wśród bagażu, którym były dziecięce akcesoria, m.in.: łóżeczko, wanienka i ubranka. Policjanci podczas kontroli nie dali się zwieść pozorom i znaleźli narkotyki.

Podczas przeszukania mieszkania odkryto kolejną partię amfetaminy, jej ilość wystarczyłaby do wytworzenia kilku tysięcy działek dilerskich. Znaleziono też kilkadziesiąt tysięcy złotych, najprawdopodobniej pochodzących z handlu narkotykami oraz broń palną i kajdanki.

Diler został doprowadzony do mysłowickiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii a sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

(KWP w Katowicach / js)
 

Powrót na górę strony