Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki rozłożone na dywanie

Data publikacji 12.05.2010

Policjanci z Lublina zatrzymali 23-latka, który posiadał ponad 300 gramów marihuany oraz około 700 gramów amfetaminy. Narkotyki leżały na dywanie, mężczyzna akurat porcjował je na działki handlowe. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie oraz rozprowadzanie narkotyków odpowie przed sądem.

Około godz. 20.00 policjanci zapukali do drzwi mieszkania 23-latka. Kiedy ten zorientował się, że to Policja, próbował siłą zamknąć drzwi. Nic to nie dało, funkcjonariuszom udało się wejść do środka. W jednym z pokoi, zauważyli rozłożone na całej powierzchni dywanu narkotyki. Okazało się, że mężczyzna właśnie w tym czasie porcjował marihuanę i amfetaminę do mniejszych foliowych woreczków. Podczas przeszukania policjanci ujawnili także dwie elektroniczne wagi oraz komputer za pomocą, którego 23-latek kontaktował się ze swoimi odbiorcami.

Funkcjonariusze zatrzymali Bartłomieja W. w policyjnym areszcie. Po zważeniu narkotyków okazało się, że z takiej ilości można było przygotować blisko 1 200 porcji konsumenckich marihuany oraz około7 tys. działek amfetaminy. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę około 35 tys. złotych.

Policjanci ustalają, w jaki sposób 23-latek nabył narkotyki oraz komu je udostępniał. Z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie trafi on przed oblicze prokuratora. Za rozprowadzanie znacznej ilości narkotyku grozi kara 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / js)
 

Powrót na górę strony