Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowali "podróbkami"

Data publikacji 19.05.2010

Koszulki i bluzy z podrobionymi znakami towarowymi o wartości blisko 40 tys. zł zabezpieczyli Policjanci z Żar podczas wspólnej akcji z pogranicznikami z Olszyny. Podrobiona odzież oferowana była do sprzedaży na przygranicznym bazarze w Łęknicy. Stołeczni policjanci także zabezpieczyli "podróbki" - tym razem były to kosmetyki o wartości blisko 95 tys. zł.

Wczoraj policjanci z Zespołu Przestępczości Gospodarczej oraz funkcjonariusze Straży Granicznej z Olszyny skontrolowali łęknicki bazar miejski. Na dwóch stoiskach należących do obywateli Bułgarii znaleźli blisko 250 sztuk odzieży - bluz ,dresów i koszulek - z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Odzież warta blisko 40 tys. zł została zabezpieczona.

Mężczyznom handlującym „podróbkami” przedstawiono zarzuty wprowadzenia do obrotu odzieży z podrobionymi znakami towarowymi.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / js)
 

Policjanci stołecznego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą postanowili sprawdzić informację o mężczyźnie, który wprowadzał do obrotu kosmetyki z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Funkcjonariusze przeszukali pawilon handlowy na terenie przyległym do PKS Stadion. Tam zabezpieczyli kosmetyki znanych światowych firm. W sumie ujawnili prawie 500 opakowań z kosmetykami o wartości prawie 95 tysięcy złotych. Wszystkie miały nielegalnie naniesione zastrzeżone znaki towarowe znanych światowych marek.

Zatrzymano właściciela stoiska, 41-letniego obywatela Armenii, a jego towar zabezpieczono. Mężczyzna będzie odpowiadał za wprowadzanie do obrotu wyrobów z zastrzeżonymi znakami towarowymi.

(KSP / js)

Powrót na górę strony