Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej na piątkę!

Data publikacji 20.05.2010

Jedenaście drużyn rywalizowało wczoraj na warszawskiej Pradze Północ o puchar w turnieju piłkarskim na rzecz sierot po zabitym w lutym policjancie Andrzeju Struju. Impreza odbyła się pod hasłem "Żyj bez przemocy – graj bez fauli". Piłkarskie zmagania uświetnił występ Michała Milowicza, a gościem honorowym turnieju była Maryla Rodowicz. Pieniądze zebrane podczas rozgrywek zostały przekazane wdowie po zmarłym funkcjonariuszu.

Nikt, kto przyszedł wczoraj do Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Kawęczyńskiej, nie mógł być rozczarowany. Była zacięta walka, piłkarskie emocje, rywalizacja fair play i doping publiczności. Pod hasłem „Żyj bez przemocy – graj bez fauli” rozegrano turniej piłkarski na rzecz sierot po tragicznie zmarłym policjancie Andrzeju Struju. W rozgrywkach wzięło udział jedenaście drużyn. Zagrali reprezentanci z KSP, CBŚ, KPP w Otwocku, Gminnego Klubu Piłkarskiego Targówek i Urzędu Dzielnicy Warszawa Praga Północ, a ponadto Marki – Markowe Miasto, Reprezentacja Parlamentarzystów, Collegium Civitas, CBA, KWP w Katowicach, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Szefów Kuchni i Cukierni. Piłkarze walczyli w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”, co pozwoliło na wyłonienie półfinalistów. Dalsza część turnieju odbywała się systemem pucharowym. Oprócz piłkarzy – amatorów na boisku mogliśmy zobaczyć także profesjonalistów. Zagrali między innymi Grzegorz Wędzyński i Marek Citko. Policjantów z CBŚ na boisku wspierał Komendant Główny Policji, gen. insp. Andrzej Matejuk.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna Gminnego Klubu Piłkarskiego Targówek, drugie miejsce zajęła reprezentacja z Marek, a trzecie - drużyna z CBŚ. Puchar „Fair Play” ufundowany przez redakcję miesięcznika „Policja 997” otrzymali przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni.
 
Pieniądze wpłacone przez drużyny, które chciały wziąć udział w piłkarskich zmaganiach, zostały przekazane wdowie po zabitym warszawskim policjancie. Rodzina zmarłego funkcjonariusza otrzymała też prezenty ufundowane przez sieć hipermarketów Carrefour i Zbigniewa Niemczyckiego. Na zakończenie imprezy z recitalem wystąpił Michał Milowicz.
 
rh/gg
Powrót na górę strony