Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany ENA w rękach policji

Data publikacji 21.05.2010

Poszukiwania 37-latka prowadzono w kraju i za granicą. Sąd oraz prokuratury wydały za nim Europejski Nakaz Aresztowania i list gończy. Na trop Krzysztofa Sz. wpadli policjanci z Ochoty. Ukrywający się dotąd mężczyzna trafi za kratki – odpowie za przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości, m.in. za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Od blisko 2 lat ukrywał się przed organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości. Policjanci na polecenie prokuratora ustalali miejsce pobytu poszukiwanego, który nie zgłaszał się na przesłuchania. W końcu sąd wydał za Krzysztofem Sz. Europejski Nakaz Aresztowania.

Wczoraj policjanci z Ochoty uzyskali informację, gdzie może ukrywać się 37-letni Krzysztof Sz. Niezwłocznie udali się pod wskazany adres. Tam zastali mężczyznę i dwie kobiety, w tym właścicielkę mieszkania. Podczas legitymowania mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać. Policjantom podał dane swojego brata. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może wprowadzać ich w błąd, dlatego zdecydowali o doprowadzeniu go do komendy w celu potwierdzenia danych.

Na miejscu 37-latek przyznał, że jest poszukiwany i podał fałszywe dane. Policjanci ustalili, że sąd w Ostrołęce wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania, tamtejsza prokuratura list gończy, a prokuratura w Pleszewie poszukuje go w celu ustalenia miejsca pobytu.

37-latek trafił do aresztu śledczego.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja