Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano włamywaczy, odzyskano skradzione łupy

Data publikacji 21.05.2010

Policjanci z Lublina zatrzymali 3 mężczyzn, podejrzewanych o kradzieże i włamania do samochodów firm kurierskich i przedstawicieli handlowych. Straty szacuje się na blisko 200 tys. zł. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia, m.in. sprzęt RTV, obuwie, pościel, sprzęt medyczny, gry, dekodery i zegarki. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Od dłuższego czasu policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie pracowali nad sprawą dotyczącą włamań do samochodów należących do firm kurierskich oraz przedstawicieli handlowych. Straty powstałe w wyniku działalności przestępców oszacowano na blisko 200 tys. zł.

Włamywacze obserwowali parkingi, wiedzieli, co przewożone jest w samochodach i jakie mogą być ich zyski. Do jednej z kradzieży doszło w styczniu br. w Dębówce. Z fiata ducato przestępcy skradli przesyłki i paczki o wartości 80 tys. zł. W styczniu włamali się także do peugeota należącego do jednej z firm kurierskich, która przewoziła sprzęt medyczny. W tym przypadku wartość strat oszacowano na 75 tys. zł.

Operacyjnie ustalenia doprowadziły policjantów do trzech mężczyzn w wieku od 32 do 35 lat. Wczoraj wszyscy trzej zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Artur Ś., Artur S. i Artur M. w przeszłości już wchodzili w konflikt z prawem. Mężczyźni karani byli za przestępstwa przeciwko mieniu.

Policjanci ustalili garaże, w którym włamywacze przechowywali skradzione mienie. Odzyskano m.in. sprzęt RTV, kosmetyki, zabawki, obuwie, pościel, sprzęt medyczny, gry, dekodery, części samochodowe, elektronarzędzia, bieliznę oraz zegarki.

Jeszcze dzisiaj mężczyźni doprowadzeni będą do prokuratury pod zarzutem kradzieży z włamaniem. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jak mówią policjanci sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Lublinie / js)

Powrót na górę strony