Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli złodzieje quadów

Data publikacji 21.05.2010

Policjanci z Łodzi i Poddębic zatrzymali 3 osoby podejrzane o kradzieże quadów. Złodzieje wyszukiwali interesujące ich pojazdy w ogłoszeniach motoryzacyjnych i umawiali się na jazdę próbną. W zastaw oddawali samochody, które jak się później okazało były kradzione, a z przejażdżki już nie wracali. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

W ręce policjantów wpadło trzech podejrzanych, dwóch 27-latków i 30-letni organizator procederu. 19 maja około południa policjanci dotarli do domu na obrzeżach Łodzi, w dzielnicy Widzew, gdzie zatrzymali 30-latka typowanego do kradzieży quadów. W garażu na terenie posesji ujawniono pochodzącego z przestępstwa quada marki Yamaha, skradzionego 21 marca w Białej Rawskiej. Pojazd posiadał już ingerencję w pola numerowe.

Zebrany materiał dowodowy potwierdza udział zatrzymanego 30-latka w co najmniej dwóch kradzieżach, do których doszło w marcu 2010 roku. W miejscowości Biała Rawska właściciel utracił Yamahę Raptor o wartości 20 tys. złotych, w gminie Wartkowice w poddębickim 27 marca łupem padł quad marki Renegade Bombardier wartości 30 tys. złotych.

Idąc po nitce do kłębka, jeszcze tego samego dnia, policjanci zatrzymali kolejnego podejrzewanego, tym razem na osiedlu Chojny. 27-latek, jak wynika z dotychczasowy ustaleń, brał udział w kradzieży na terenie gminy Wartkowice. Dwie godziny później do dołączył do nich wspólnik, 27-latek ze Rzgowa. On wspierał 30-latka w kradzieży w Białej Rawskiej. Całą trójkę przewieziono do poddębickiej komendy, która prowadzi postępowanie. Tam mężczyźni usłyszeli zarzuty.

Podejrzani w ogłoszeniach motoryzacyjnych wyszukiwali interesujące ich pojazdy. Umawiali się na jazdę próbną. W zastaw zostawiali samochody, którymi przyjeżdżali. Z jazdy próbnej już nie wracali, a ruady przewozili do Łodzi samochodami dostawczymi. Później okazywało się, że pozostawione przez nich samochody, były kradzione. 21 marca do Białej Rawskiej przyjechali vw golfem skradzionym w nocy z 15/16 marca z parkingu na łódzkim osiedlu Retkinia. 27 marca do wsi w gminie Wartkowice dotarli skradzionym tego samego dnia w Łodzi renault laguna.

Zarzuty dotyczą dwóch kradzieży quadów, paserstwa oraz kradzieży z włamaniem do pojazdów, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 30-latka Prokuratura Rejonowa w Poddębicach zastosowała poręczenie majątkowe, 27-latka z Łodzi oprócz poręczenia majątkowego oddano pod dozór policyjny, natomiast jego rówieśnik ze Rzgowa dobrowolnie poddał się karze.

W środę policjanci z „samochodówki" ujawnili także w Głownie na terenie myjni samochodowej motocykl suzuki, który w policyjnej międzynarodowej bazie danych figuruje jako skradziony w Danii. Zatrzymany został 26-letni użytkownik  „ścigacza”, któremu przedstawiono zarzuty kradzieży motocykla.

(KWP w Łodzi / js)

Powrót na górę strony