Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pirat telewizyjny pod dozorem Policji

Data publikacji 24.05.2010

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który za pośrednictwem sieci internetowej w okresie kilku miesięcy nielegalnie udostępniał kodowane programy telewizyjne z Platform CYFRA+ i Cyfrowy Polsat blisko 80 osobom z całego kraju. 39-letniemu mieszkańcowi Zduńskiej Woli grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Referatu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zduńskowolskiej komendy przy udziale funkcjonariuszy Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Wojewódzkiej w Łodzi i ekspertów platformy cyfrowej, w godzinach rannych weszli do jednego z mieszkań na terenie Osiedla Karsznice. Podczas przeszukania wytypowanego mieszkania zabezpieczyli urządzenia służące do kradzieży sygnału telewizyjnego oraz świadczenia innych usług bez upoważnienia platformy cyfrowej. Stróże prawa zabezpieczyli również dekodery do odbioru telewizji satelitarnej, kart dekodujących, nośników danych z oprogramowaniem umożliwiającym korzystanie z chronionych usług, a także dokumentację świadczącą o skali i okresie trwania procederu.

Zatrzymano 39-letniego mieszkańca Zduńskiej Woli, który trudnił się nielegalnym procederem, zarabiając na nim. Mężczyzna usłyszał już zarzuty sharingu internetowego - pirackiego odbioru platform cyfrowych, polegającego na rozdzieleniu uprawnień jednej karty abonamentowej na kilku czy kilkudziesięciu użytkowników. Jest to forma kradzieży sygnału telewizyjnego naruszająca zapisy Ustawy z 5 lipca 2002 o ochronie niektórych usług świadczonych drogą elektroniczną opartych lub polegających na dostępie warunkowym, zagrożona karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Pracując nad sprawą policjanci ustalili również kilkunastu odbiorców skradzionego sygnału telewizyjnego. Oni także odpowiedzą za przestępstwo.

Decyzją prokuratury zatrzymany podpisywał będzie listę osób dozorowanych, orzeczono również wobec niego zakaz opuszczania kraju.

(KWP w Łodzi / mw)

 

Powrót na górę strony