Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podszyła się pod pielęgniarkę, okradła starszego mężczyznę

Data publikacji 24.05.2010

Biłgorajscy policjanci poszukują kobiety, która okradła starszego mężczyznę. Podając się za pielęgniarkę, weszła do mieszkania i wykorzystując nieuwagę 82-latka, ukradła 100 tys. zł. Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Przypominamy także o akcji „Oszustom Stop” informującej o zagrożeniach i konsekwencjach wynikających z kontaktów z nieznajomymi.

82-letniego mieszkańca gminy Biłgoraj odwiedziła kobieta, która przedstawiła się jako pielęgniarka. Nieznajoma zaczęła wypytywać starszego człowieka o rentę, prosiła o okazanie ostatnich odcinków. Gospodarz podszedł do szuflady, gdzie oprócz dokumentów trzymał także pieniądze. Kobieta oświadczyła, że jako pracownik opieki społecznej będzie miała dla niego ubrania, po które będzie musiał przyjechać do Biłgoraja. Starszy mężczyzna natychmiast zebrał się i wyszedł z domu razem z nieznajomą. Później wsiadł na rower i pojechał w umówione miejsce. 82-latek czekał na kobietę około 2 godziny, bez skutku. Gdy wrócił do domu, zauważył otwartą szafkę, w której trzymał prawie 100 tys. zł w foliowej reklamówce.

Jak ustalili policjanci, kobieta miała około 30-40 lat, była niska, otyła, miała ciemne, krótkie, kręcone włosy. Ubrana była w spodnie, jasną kurtkę i biały beret.

Apelujemy do wszystkich osób, które widziały kobietę, lub posiadają informacje na temat jej miejsca pobytu, aby skontaktowały się z Komendą Powiatową Policji w Biłgoraju pod numerem tel. (084) 6868 210 lub z najbliższą jednostką Policji.

Przypominamy, że duże sumy pieniędzy lub wartościowe przedmioty powinny być odpowiednio zabezpieczone. Pamiętajmy, duże kwoty pieniędzy najlepiej ulokować w banku.

Po raz kolejny apelujemy do wszystkich o rozwagę i rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. Przypominamy o akcji „OSZUSTOM STOP”, która ma przestrzec seniorów przed oszustami, którzy wykorzystując swoją przebiegłość, okradają najczęściej właśnie osoby starsze.

(KWP w Lublinie / js)
 

Powrót na górę strony