Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posługiwali się podrobionymi kartami płatniczymi

Data publikacji 24.05.2010

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach ustalili dwóch mężczyzn w wieku 26 i 28 lat, podejrzewanych o posługiwanie się podrabianymi środkami płatniczymi i wyłudzanie m.in. sprzętu RTV i AGD. Sprawcy działali w trzech województwach, a wypłaty obciążały rachunki obywateli państw m.in.: USA, Argentyny, Hiszpanii. Mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach otrzymali informację o tym, że w Polsce posłużono się kartą płatniczą, której właściciel przebywający w jednym z krajów Ameryki Północnej zgłosił w swoim banku zniknięcie z jego konta znacznej sumy pieniędzy. Podejrzenia świętokrzyskich policjantów, którzy sprawdzali tę informację, padły na dwóch mężczyzn, 26-letniego obywatela Polski oraz 28-letniego obywatela Albanii, który w maju przyleciał do Polski z Londynu. Okazało się, że jedna z transakcji podrobioną kartą płatniczą odbyła się w sklepie RTV i AGD w Kielcach, gdzie zakupiono sprzęt na ponad 13 tys. złotych.

Policjanci bardzo szybko namierzyli miejsce pobytu podejrzanych. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, przy wsparciu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, na terenie woj. małopolskiego zatrzymali obu mężczyzn. Działania koordynowali policjanci z Kielc.

W trakcie przeszukania zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilkanaście podrobionych kart płatniczych, pieniądze w kwocie 5700 zł, a także sfałszowane dokumenty. Jak wynika z ustaleń sprawcy posługując się sfałszowanymi kartami kredytowymi od połowy maja wyłudzili pieniądze i towar na kwotę ponad 150 tys. złotych. Mężczyźni posługując się kartami wypłacali pieniądze z bankomatów, płacili nimi za paliwo, hotele i rachunki w restauracjach, w sklepach natomiast wyłudzali sprzęt RTV i AGD.

Sprawcy działali na terenie trzech województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego i małopolskiego, a wypłaty obciążały rachunki obywateli państw m.in.: USA, Argentyny, Hiszpanii.

Sprawcy zostaną doprowadzeni do prokuratury. Za przestępstwa, których się dopuścili, grozić im może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

(KWP w Kielcach / mw)

Powrót na górę strony