Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korupcja w polskiej piłce nożnej – kolejne zatrzymania

Data publikacji 30.01.2007

Policjanci ze specjalnej grupy realizacyjnej zajmujący się sprawą korupcji w polskiej piłce nożnej zatrzymali dzisiaj rano w mieszkaniu w Poznaniu byłego przewodniczącego Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Obecnie 61-letni Krzysztof P. jest obserwatorem i pełnomocnikiem PZPN d/s. sędziowskich w Poznaniu. Mężczyzna jest w drodze do Wrocławia, gdzie będzie przesłuchiwany przez funkcjonariuszy w Komendzie Wojewódzkiej Policji. 

Kolejne zatrzymanie miao miejsce w Polanicy Zdroju. Policjanci zatrzymali dyrektora sportowego II – ligowego klubu piłkarskiego. Zatrzymany to 61 – letni Wojciech W., mieszkaniec Wielkopolski. Wcześniej był trenerem Arki Gdynia. W chwili zatrzymania mężczyzna przebywał razem z drużyną na zgrupowaniu.

Został on przewieziony do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie jest przesłuchiwany przez funkcjonariuszy. Najprawdopodobniej jutro będzie doprowadzony do prokuratury. Zatrzymanie ma związek z podejrzeniem o korupcję przy ustawianiu spotkań piłkarskich.

Powrót na górę strony