Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione obrazy

Data publikacji 26.05.2010

Policjanci odzyskali dziewięć olejnych obrazów znanych polskich artystów, które skradziono mieszkance Puław. W ciągu kilku godzin od zgłoszenia kryminalni ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży. Okazali się nimi 22-letni kuzyn pokrzywdzonej i jego o rok młodszy kolega. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

W poniedziałek 89-letnia mieszkanka Puław poinformowała, że została okradziona. Kryminalni ustalili, że z jej mieszkania zginęło 9 obrazów olejnych uznanych polskich artystów, które zostały zakupione 30-40 lat temu. Część z nich była oprawiona w ozdobne drewniane ramy. Pokrzywdzona nie była w stanie określić ich wartości rynkowej.

Policjanci ustalili, że w ostatnich dniach starszą kobietę odwiedzał jej 22-letni kuzyn. Tego samego dnia kryminalni zatrzymali 22-latka oraz jego 21-letniego kolegę. Obydwaj mieszkańcy Puław trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze ustalili, że młodzieńcy, wykorzystując nieuwagę właścicielki, wynieśli obrazy i sprzedali je jednemu z kolekcjonerów. W wyniku przeszukania jego domu funkcjonariusze odnaleźli skradzione łupy. Wkrótce trafią w ręce prawowitej właścicielki.

Wczoraj 21- oraz 22-latek przyznali się do winy. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / mg)

Film Policjanci odzyskali skradzione obrazy

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci odzyskali skradzione obrazy (format flv - rozmiar 3.28 MB)

Powrót na górę strony