Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z kościoła do aresztu

Data publikacji 26.05.2010

Dwóch złodziei zatrzymali wczoraj inowrocławscy policjanci. Mężczyźni wpadli po pościgu, kilkanaście minut po tym, jak z kościoła przy ul. Laubitza skradli zabytkową rzeźbę przedstawiającą postać Św.Jana Ewangelisty. Dzięki informacji od mieszkańca i natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy, zatrzymani trafili za kratki.

O tym, że na ul. Laubitza z kościoła parafialnego p.w. Zwiastowania NMP dwóch mężczyzn najprawdopodobniej dopuściło się kradzieży figurki, poinformowała dyżurnego Policji w Inowrocławiu mieszkanka miasta. Na miejsce został wysłany najbliższy patrol. Dzięki dokładnym rysopisom, przekazanym przez zgłaszającą, funkcjonariusze wiedzieli kogo szukają. W okolicy kościoła, w którym doszło do kradzieży, policjanci zauważyli dwóch młodych mężczyzn, wyglądem odpowiadających podanemu rysopisowi, którzy nieśli zawinięty w bluzę duży przedmiot. Złodzieje na widok funkcjonariuszy rzucili się do ucieczki, w międzyczasie pozbywając się rzeczy, którą nieśli. Chwilę później zostali zatrzymani. Okazało się, że mężczyźni odrzucili skradzioną z kościoła zabytkową figurkę Św. Jana Ewangelisty stanowiącą obiekt kultu sakralnego.

Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Inowrocławia w wieku 21- i 22 lat. Wkrótce zostaną doprowadzeni do prokuratury. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony