Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Okradali konta Brytyjczyków

Data publikacji 27.05.2010

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą i wydziału wywiadowczego stołecznej Policji zatrzymali dwóch ob. Rumunii z podrobionymi kartami płatniczymi. Mężczyźni realizowali je w warszawskich bankomatach. Karty prawdopodobnie podrobione zostały w Anglii, stamtąd też przylecieli sprawcy. W hotelu, w którym mieszkali odnaleziono około 200 kart, funty i 15 tys. zł. Prowadzący postępowanie ustalają teraz, od jak dawna cudzoziemcy zajmowali się przestępczym procederem w naszym kraju i ile pieniędzy zdołali ukraść dzięki podrobionym kartom bankowym.

Policjanci ze stołecznego wydziału zwalczającego przestępczość gospodarczą otrzymali informację z banku o tym, że zanotowano podejrzane transakcje wypłaty pieniędzy w bankomatach na terenie Warszawy. Natychmiast przystąpiono do ustaleń. Wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału wywiadowczo-patrolowego przygotowano przed południem zasadzkę. Na ul. Nowy Świat policjanci zauważyli dwóch podejrzanych mężczyzn, którzy kolejno podchodzili do bankomatu i wypłacali pieniądze. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani kilkadziesiąt metrów dalej. Po wylegitymowaniu okazało się, że są to obywatele Rumunii. Zabezpieczono przy nich 38 podrobionych kart bankomatowych i ponad 800 złotych gotówki.

Sprawa trafiła do komendy na Śródmieściu. Tam śledczy ustalili miejsce pobytu obu cudzoziemców. W hotelu gdzie byli zameldowani, przeprowadzili przeszukanie. W pokoju hotelowym znaleziono kolejne 172 karty i ponad 15 tysięcy złotych gotówki.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że dane kont z których były kradzione pieniądze należały do obywateli Wielkiej Brytanii. Mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie.

Śledczy prowadzący postępowanie muszą teraz ustalić, od jak dawna zatrzymani zajmowali się przestępczym procederem w naszym kraju i ile pieniędzy zdołali wypłacić w bankomatach. Dzisiaj o ich dalszym losie zadecyduje sąd.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony