Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o zabójstwo zatrzymany

Data publikacji 01.06.2010

Kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności grozi 23-letniemu mężczyźnie, zatrzymanemu w związku z podejrzeniem o zabójstwo. Ciało zabitego mężczyzny znaleźli w Nysie Łużyckiej niemieccy policjanci. Zatrzymany został już tymczasowo aresztowany.

W kwietniu niemieccy policjanci wyciągnęli z Nysy Łużyckiej zwłoki mężczyzny. Znaleziono przy nich dokumenty należące do 49-letniego mieszkańca Bogatyni. Wiadomość przekazano bogatyńskim policjantom.

Funkcjonariusze rozpoczęli ustalenia w tej sprawie. W miejscu zamieszkania mężczyzny nikogo nie zastali – zaczęli więc rozmawiać z sąsiadami. Jak się okazało, żaden z nich od kilku dni nie widział mężczyzny, do którego należały znalezione przy zwłokach dokumenty.

W międzyczasie, prowadząc dalsze ustalenia w sprawie znalezionych zwłok, policjanci trafili na ślad 23-letniego mężczyzny, mieszkańca Bogatyni, który – jak się okazało – był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Prowadząc czynności z udziałem zatrzymanego, funkcjonariusze ustalili, że wcześniej wielokrotnie spożywał alkohol z mężczyzną, którego zwłoki znaleziono w rzece.

Jak ostatecznie ustalili policjanci, ostatnia z libacji alkoholowych zakończyła się dla 49-letniego mężczyzny tragicznie. Sprawca zabił mężczyznę, a następnie wrzucił jego ciało do Nysy Łużyckiej.

Wobec podejrzanego o zabójstwo sąd, na wniosek prokuratury, zastosował już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Zatrzymanemu mężczyźnie za czyn, którego się dopuścił, grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony