Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poświadczył nieprawdę na 8,5 mln zł

Data publikacji 31.01.2007

Policjanci z lubelskiego Centralnego Biura Śledczego ustalili 42-letniego mężczyznę podejrzanego o wystawienie fałszywych faktur na sumę ponad 8,5 miliona złotych. Podejrzany poświadczał w fakturach nieprawdę w zakresie zakupu i sprzedaży paliw przez własną firmę. Rzekomej sprzedaży paliwa dokonywał na nieistniejące przedsiębiorstwa.

Poświadczył nieprawdę na 8,5 mln złPolicjanci z Centralnego Biura Śledczego w Lublinie doprowadzili z Aresztu Śledczego w Lublinie 42-letniego Jarosława K. Wcześniej był zatrzymany i aresztowany do sprawy związanej z fikcyjnymi kolizjami drogowymi i wyłudzeniami odszkodowań od firm ubezpieczeniowych. Był karany za kradzieże, kradzieże z włamaniem, bójki i pobicia, oszustwa i przywłaszczenia. Łącznie w zakładach karnych spędził 15 lat.
 
Policjanci ustalili, że w okresie od kwietnia do listopada 2002 roku w Puławach i Lublinie oraz innych miejscowościach na terenie województwa lubelskiego jako osoba upoważniona do wystawiania faktur VAT poświadczył w nich nieprawdę o zakupie i sprzedaży paliwa na sumę ponad 8,5 miliona złotych. Nieprawdę poświadczył również w deklaracjach VAT-7 i deklaracjach PIT-5.
 
Wczoraj policjanci przedstawili mu zarzuty poświadczenia nieprawdy. Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.
 
Jeszcze wczoraj na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Lublinie zastosował wobec niego kolejny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
 
W tym przypadku grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.
 
Śledztwo jest w początkowej fazie. Policjanci będą ustalać, kto jeszcze brał udział w tym procederze i jakie straty z tego tytułu poniósł skarb państwa.
Powrót na górę strony