Zlikwidowano "dziuplę" - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano "dziuplę"

Data publikacji 02.06.2010

Zabezpieczone mazda i toyota, wiele podzespołów wymontowanych z innych samochodów, przyczepka turystyczna, kokaina i marihuana oraz zatrzymani dwaj podejrzani – to wynik działań węgrowskich kryminalnych wymierzonych w przestępczość samochodową.

W poniedziałek, w godzinach wieczornych, węgrowscy kryminalni, rozpracowujący kradzieże pojazdów, weszli na teren jednej z posesji położonej w miejscowości Pogorzelec, gdzie, według ich podejrzeń, mogły być przechowywane pojazdy pochodzące z kradzieży.

W trakcie przeszukania policjanci ujawnili częściowo już rozmontowaną mazdę, toyotę, silniki samochodowe, siedzenia oraz inne podzespoły, a także przyczepkę turystyczną. Na terenie posesji znaleziono też kokainę i marihuanę. Oba pojazdy figurowały w Systemie Informacji Schengen jako utracone na terenie Niemiec, przy czym toyota zaledwie dwa dni wcześniej.

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca posesji oraz obecnego tam, 18-letniego mieszkańca powiatu Wołomińskiego, podejrzewanego o współudział w nielegalnym procederze.

Obaj zostali umieszczeni w policyjnym areszcie. Trwają czynności zmierzające do ustalenia pełnej skali procederu.

(KWP w Radomiu / mg)

Powrót na górę strony
Polska Policja