Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zatrzymuje handlarzy narkotykami

Data publikacji 01.02.2007

Pięć osób podejrzanych o wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków zatrzymali policjanci z lubuskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego. Wszyscy zatrzymani byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej działającej na Dolnym Śląsku i w województwie lubuskim od 2006 r. Wśród nich był przywódca grupy, 25-letni mieszkaniec woj. lubuskiego.

Zatrzymani handlowali znacznymi ilościami amfetaminy, marihuany oraz innymi narkotykami. W trakcie zatrzymania jednego z członków grupy policjanci zmuszeni zostali do użycia broni. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli, staranował radiowóz i zaczął uciekać. Policjanci oddali dwa strzały ostrzegawcze. To ostudziło przestępcę. W samochodzie, którym uciekał policjanci znaleźli 0,5 kg amfetaminy.

W innym przypadku policjanci zapobiegli zatarciu śladów przestępczej działalności uniemożliwiając zniszczenie kilkunastu działek amfetaminy. Przestępca chciał je wyrzucić do toalety.

Zatrzymane osoby, wśród których była jedna kobieta, to mieszkańcy woj. lubuskiego w wieku od 20 do 45 lat. Wg wstępnych ustaleń wartość narkotyków, jaką wprowadzili na rynek wynosi ok. 40 tys. zł. Jest to dopiero początkowa wycena, gdyż śledztwo prowadzone pod nadzorem Wydziału Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze wykaże dokładną ilość wprowadzonych narkotyków.

Jak zapowiadają policjanci, nie są to ostatnie zatrzymania w tej sprawie.

W sobotę Sąd Rejonowy w Zielonej Górze na wniosek Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu trzech członków grupy. Dwaj pozostali otrzymali dozór policyjny. Za popełnione przestępstwa Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. 

Ujęcie handlarzy odbyło się przy współudziale policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. oraz z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.
Powrót na górę strony