Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniono przemyt amfetaminy o wartości 2 mln złotych

Data publikacji 03.06.2010

Policjanci z CBŚ, rozpracowując kanał przerzutowy narkotyków z Polski do Skandynawii, zatrzymali dwóch mężczyzn – w ich samochodzie znaleziono 35 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości prawie 2 milionów złotych. Zatrzymanym, za udział w grupie przestępczej i wprowadzanie do obrotu narkotyków, grozi do 10 lat pozbawiania wolności.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego wspólnie z prokuratorem Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie od dłuższego czasu badali sprawę przemytu narkotyków do Skandynawii. Śledczy dotarli do osób odpowiedzialnych za ten proceder i do miejsca przechowywania środków odurzających. Ustalili też, że są one prasowane, a następnie przewożone samochodem. Na podstawie zebranych informacji zdecydowano o przeszukaniu miejsca, gdzie magazynowano narkotyki.

W przeszukaniu posesji policjantom pomagał specjalnie przeszkolony pies tropiący – to on wskazał miejsca, gdzie narkotyki były pakowane. Znaleziono tam foliowe worki z zapięciami strunowymi, taśmy samoprzylepne i maszynę do prasowania narkotyków. Następnie pies doprowadził do stojącego przed budynkiem samochodu, przygotowanego do wyjazdu. Po zdjęciu plastikowych obudów, w aucie ujawniono 77 pakunków z amfetaminą o łącznej wadze ponad 35 kg. Szacunkowa czarnorynkowa wartość narkotyków to prawie 2 mln złotych.

W związku z tą sprawą funkcjonariusze CBŚ zatrzymali dwóch mężczyzn. Przeszukano też ich mieszkania, gdzie zabezpieczono ponad 25 tys. złotych. Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Apelacyjnej w Szczecinie - tam postawiono im zarzuty udziału w grupie przestępczej i wprowadzenia do obrotu znacznej ilości narkotyków. Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Do sądu trafił też wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych tymczasowego aresztowania.

(KWP w Szczecinie, mg)

Powrót na górę strony