Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani z bronią i narkotykami

Data publikacji 01.02.2007

Policjanci z lubelskiego Centralnego Biura Śledczego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o hurtowy obrót narkotykami. Jeden z nich był poszukiwany dwoma listami gończymi. Przy mężczyznach zabezpieczono około 3 kg narkotyków, 35 tys. zł i broń. W momencie zatrzymania jeden z mężczyzn otrzymał sms od konkubiny, że w pobliżu kręcą się policjanci i prawdopodobnie go zatrzymają.

Mężczyźni zostali zatrzymani w centrum Lublina obok jednego z kantorów. Mimo że jeden z nich dostał sms od dziewczyny, że w okolicy są policjanci, mężczyźni nie zdążyli zareagować.
 
Pierwszy z zatrzymanych to mieszkaniec województwa pomorskiego, 26-letni Marcin P-S. Był poszukiwany dwoma listami gończymi wydanymi przez sądy w Słupsku i w Lublinie. Lubelski sąd poszukuje go do spraw związanych z narkotykami, natomiast słupski sąd wydał nakaz osadzenia do prawomocnego wyroku skazującego. Drugi z zatrzymanych to 21-letni Paweł R., mieszkaniec Lublina.
 
Policjanci ustalili miejsca ich pobytu i odnaleźli garaż, w którym jeden z mężczyzn parkował samochód. W czasie przeszukania tych miejsc policjanci ujawnili ponad 2,5 kg marihuany, prawie 200 tabletek ecstasy i niewielkie ilości amfetaminy. Zabezpieczono też 35 tys. złotych, pistolet, zeszyt z danymi dotyczącymi przeprowadzonych transakcji i laptop.
 
Dziś obaj zatrzymani będą doprowadzeni do prokuratury i sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowych aresztowań.
 
Za handel narkotykami grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.
 
W tej sprawie niewykluczone są kolejne zatrzymania.

                        
Powrót na górę strony