Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za napad na stację

Data publikacji 01.02.2007

Olsztyńscy policjanci zatrzymali sprawcę napadu na stację benzynową. 29-letni Marek G. to pracownik firmy ochroniarskiej. Sprawca sterroryzował pistoletem gazowym obsługę stacji, ukradł 600 złotych, po to, aby za chwilę zrobić zakupy w pobliskim hipermarkecie.

Dziś około godziny 5:40 policjanci zostali powiadomieni o napadzie na stację benzynową przy ul. Pstrowskiego w Olsztynie.
 
Jak wynikało z relacji, na stację przyszedł mężczyzna, skierował broń w stronę pracownika i zażądał wydania pieniędzy. Ukradł 600 zł. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę monitoringu… Gdy podejrzany uciekł, powiadomiono policję.
 
Patrol zatrzymał podejrzanego w hipermarkecie. Marek G., 29-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego, przyszedł tam, by zrobić zakupy. Jak wynika z ustaleń policjantów, brakowało mu pieniędzy na jedzenie, więc dokonał napadu.
 
Przy zatrzymanym znaleziono pistolet gazowy, na który nie posiadał zezwolenia i który wykorzystał podczas napadu.
 
Okazało się także, że Marek G. od września 2006 roku był pracownikiem ochrony zatrudnionym w jednej z olsztyńskich firm. Jeszcze nie miał licencji, ale czuwał nad bezpieczeństwem gości jednej z restauracji.
 
29-latek został przewieziony do aresztu policyjnego. Dziś zostanie przesłuchany. Jak dowós policjanci zabezpieczyli nagrania zarejestrowane przez kamery stacji benzynowej i hipermarketu.
 
Markowi G. grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.
Powrót na górę strony