Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gang okrutnych nastolatków zlikwidowany

Data publikacji 01.02.2007

Policjanci z Zabrza zatrzymali wyjątkowo okrutną, czteroosobową grupę nieletnich, terroryzujących jedno z zabrzańskich osiedli. Młodzi ludzie w wieku od 14 do 16 lat siłą wchodzili do mieszkań starszych osób, gdzie bili je kijami i okradali. Jednej z ofiar rozbili na głowie popielniczkę. Napadali też na nietrzeźwych, którzy stanowili dla nich łatwy łup.

Jak wynika z ustaleń policjantów, grupa terroryzowała dzielnicę Biskupice od lipca ubiegłego roku. Czteroosobowy gang ma na swoim koncie blisko 30 kradzieży, włamań i napadów.
Jego działalność została przerwana dzięki jednej z ofiar, która nie dała się zastraszyć i wezwała policję.
 
Dalsze ustalenia policjantów okazały się wstrząsające nawet dla nich. Chłopcy w wieku 14 do 16 lat byli wyjątkowo okrutni w swych działaniach. Napadali najczęściej na starsze osoby lub mężczyzn, znajdujących się pod wpływem alkoholu. Dostawali się przemocą do mieszkań ofiar, gdzie bili je kijami. Jednej z ofiar rozbili na głowie popielniczkę.
 
Wczoraj pierwszych dwóch nieletnich decyzją sądu zostało umieszczonych w zamkniętym ośrodku o zaostrzonym rygorze. Z podobnymi wnioskami policjanci zwrócą się wkrótce do sądu wobec pozostałej dwójki.
Powrót na górę strony