Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy uprowadzenia i rozboju zatrzymani

Data publikacji 05.06.2010

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali trzy osoby, w tym jedną kobietę, podejrzanych o uprowadzenie i przetrzymywanie 53 -letniego mieszkańca gminy Daleszyce. Sprawcom grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek, jeden z członków rodziny powiadomił jednostkę policji o zaginięciu 53 - letniego mężczyzny mieszkańca gminy Daleszyce. Z ustaleń wynikało, iż mężczyzna mógł zostać wbrew swojej woli uprowadzony.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KWP w Kielcach. Sprawdzano wszelkie możliwe scenariusze i przyczyny zaginięcia osoby. W środę, 02 czerwca, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kielcach odebrał telefon. Anonimowa osoba poinformowała o tym, iż w jednym z mieszkań, na kieleckiej dzielnicy Czarnów, dobiegają odgłosy wołania o pomoc. Pod wskazany przez osobę informującą adres wysłano policjantów z Wydziału Patrolowo Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania, zastali tam poszukiwanego 53 latka. Mężczyzna przykuty był kajdankami do jednego z kaloryferów. Roztrzęsiony i wycieńczony został zabrany przez policjantów. W rozmowie z pokrzywdzonym ustalono, iż był zmuszany do picia alkoholu, a sprawcy używając siły i przemocy pozbawili go wolności.

Jeszcze tego samego dnia zatrzymano 43 - letniego mieszkańca Kielc. Dalsze ustalenia śledczych pozwoliły na zatrzymanie kolejnych dwóch osób podejrzanych w tej sprawie: 37 -letniego mężczyznę oraz 22 -letnią kobietę, mieszkańców Kielc.

Dwaj zatrzymani mężczyźni podejrzani są o to, że bijąc pokrzywdzonego doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie skradli mu telefon komórkowy. Ponadto używając przemocy i zmuszając do wypicia dużych ilości alkoholu, przewieźli 53 -latka do jednego z mieszkań, gdzie siłą przetrzymywali go wbrew jego woli. Zatrzymana kobieta będzie zaś odpowiadała za współudział w przestępstwie.

Wobec 43-latka oraz 37 – latka, sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast wobec zatrzymanej kobiety dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Źródło: KWP Kielce

Powrót na górę strony