Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch 16-latków okradało kościoły

Data publikacji 01.02.2007

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali dwóch 16-latków, podejrzanych o kradzież elementów miedzianych z kościołów oraz 32-letniego pasera.

Od pewnego czasu dochodziło do kradzieży miedzianych elementów z ząbkowickich kościołów i innych zabytkowych budynków. Funkcjonariusze wytypowali dwóch podejrzanych - 16-latków z Ząbkowic. Zatrzymali również pasera.
 
Jak wynika z ustaleń policjantów, sprawcy kradli elementy miedziane z ząbkowickich kościołów i innych zabytkowych budynków. Skradzione blachy, rynny i parapety przechowywali u dorosłego znajomego, któremu płacili za przechowanie, a następnie sprzedawali do punktu skupu złomu.
 
Policjanci udowodnili zatrzymanym, że już wcześniej dokonywali innych czynów karalnych. Oprócz pięciu kradzieży z kościołów, nieletni mają na sumieniu jeszcze trzykrotne włamania i kradzieże elementów sprzętu medycznego z budynku po byłym szpitalu jak również włamania do szaf na korytarzu obok punktu naprawy sprzętu RTV i kradzieży tego sprzętu.
 
16-latkowie za włamania i kradzieże odpowiedzą przed sądem dla nieletnich, natomiast mężczyzna odpowie przed sądem za paserstwo, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności
 
Policjanci nie wykluczają zatrzymań kolejnych osób, które pomagały w zbyciu kradzionych rzeczy.
Powrót na górę strony