Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozbudowa miejskiego monitoringu

Data publikacji 01.02.2007

Już niedługo białostockich policjantów wspomoże 30 dodatkowych kamer. Rozbudowany system monitoringu będzie obsługiwany przez pracowników Urzędu Miejskiego. Policjanci, którzy pracowali przy kamerach wzmocnią miejskie patrole.

Dzisiaj w białostockiej komendzie Policji spotkali się Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski z Komendantem Miejskim Policji insp. Jarosławem Stankiewiczem i Komendantem Straży Miejskiej Stefanem Sochańskim. Przedstawione zostały plany rozwoju białostockiego monitoringu, przejęcie obsługi urządzeń przez służby miejskie oraz rozpoczęcie wspólnych nocnych patroli Straży Miejskiej i Policji.
 
Już niedługo za kamerami obserwującymi miasto zasiądą pracownicy Urzędu Miejskiego w Białymstoku. Odciąży to policjantów, którzy do tej pory sterowali „czujnym okiem” policyjnej kamery. Funkcjonariusze przejdą do służby patrolowej, czym zwiększą liczbę mundurowych na ulicach naszego miasta. Cywilna kadra zostanie przeszkolona i po zapoznaniu się z obsługą systemu zastąpi policjantów.
 
Na białostockich ulicach pojawi się też większa liczba wspólnych patroli ze Strażą Miejską.
Powrót na górę strony