Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Likwidacja wytwórni "piratów"

Data publikacji 01.02.2007

Nielegalnie kopiował muzykę, filmy i gry. Sprzedawał je na miejscowych bazarach. Został zatrzymany w czasie kopiowania kolejnych płyt.

Dzisiaj rano funkcjonariusze pionu do walki z przestępczością gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku wkroczyli do jednego z mieszkań. Z informacji policyjnych wynikało, że 44-letni właściciel mieszkania prowadzi nielegalną wytwórnię płyt DVD.
 
Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 1100 płyt z filmami, muzyką oraz grami i oprogramowaniem komputerowym. Wszystkie krążki mężczyzna kopiował przy użyciu domowego komputera. Na specjalnej drukarce wyrabiał okładki i nadruki na płyty. W swoich zbiorach miał cały repertuar, począwszy od bajek i komedii skończywszy na kryminałach i filmach porno. Tłumaczył, że wszystkie płyty stanowią jego domową kolekcję, mimo, że wiele z nich było kilkakrotnie skopiowanych.
 
Zgodnie z ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Prowadzący sprawę policjanci razem z biegłymi specjalistami z zakresu ochrony praw autorskich sprawdzą i wyliczą straty, jakie w wyniku nielegalnego procederu mogły ponieść wytwórnie filmowe i muzyczne.Powrót na górę strony