Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustów podających się za poborców podatkowych

Data publikacji 01.02.2007

Na 2000 złotych została oszukana mieszkanka gm. Tarnawatka w pow. tomaszowskim. Kobieta oddała pieniądze oszustowi, który zażądał od niej zapłacenia zaległego podatku.

Wczoraj w południe do 79 letniej kobiety, mieszkającej samotnie w jednej z miejscowości w gminie Tarnawatka przyszedł młody mężczyzna. Nie przedstawił się właścicielce. Gdy wszedł do domu, zaczął rozglądać się po pomieszczeniu. Zakomunikował kobiecie, że do tej pory nie rozliczyła się z fiskusem. 79-latka zaprowadziła go do kuchni. Mężczyzna zauważył leżące w otwartej szufladzie kredensu dokumenty i zażądał aby pokazała mu rozliczenia podatkowe. Gdy kobieta zaczęła szukać dokumentu, mężczyzna wyjął z szuflady wypełniony druk rozliczenia podatkowego za 2005r. i oznajmił, że ma ona zaległości w rozliczeniu z urzędem skarbowym i winna jest 800zł. Właścicielka udała się więc do pokoju, gdzie miała schowane oszczędności. Kiedy wróciła z pieniędzmi, zaczęła odliczać należną kwotę. Mężczyzna wyjął z jej rąk kopertę z pieniędzmi, zabrał z niej całą sumę i oświadczając, że zaraz wróci, wyszedł z mieszkania. Wówczas kobieta zorientowała się, że została oszukana, a złodziej z dwoma tysiącami złotych odjechał z przed jej domu w nieznanym kierunku.

Nie jest to jedyny przypadek oszustw, jakie spotykają osoby starsze i samotnie mieszkające. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi, którzy często nachodzą nasze domy i przedstawiają się za pracowników różnych instytucji. W takim przypadku zawsze prośmy o okazywanie legitymacji, nie zapraszajmy domokrążców do mieszkania, jeśli nie mamy pewności kim faktycznie są. Jeśli jest to możliwe prośmy o obecność sąsiadów. Zachowując rozsądek unikniemy w ten sposób "przykrych niespodzianek".
Powrót na górę strony