Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kradli elementy wałów przeciwpowodziowych

Data publikacji 09.06.2010

Wrocławscy policjanci w ciągu dwóch dni zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzież elementów wałów przeciwpowodziowych. Funkcjonariusze odzyskali skradzione łupy, wyjaśniają też okoliczności tych zdarzeń.

Dzisiaj w nocy dyżurny Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna otrzymał informację, że kilku mężczyzn rozbiera konstrukcję wału przy ul. Gwareckiej. Na miejsce skierowani zostali policjanci z Referatu Patrolowo Interwencyjnego. Funkcjonariusze zauważyli trzech mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać, porzucając - jak się później okazało - skradziony łup.

Po pościgu policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 25 do 31 lat podejrzanych o kradzież w sumie 36 elementów metalowych o długości 120 cm, stanowiących części konstrukcyjne do budowy wałów. Ponadto okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany przez sąd w celu doprowadzenia do aresztu śledczego bądź zakładu karnego. Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Z kolei dzień wcześniej około godz. 10:35 funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec zatrzymali 46-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież płachty geowłókniny o wymiarach 6 x 10 metrów, ułożonej wzdłuż wału w okolicach śluzy przy ul. Starodworskiej. Zatrzymany, Który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, trafił do izby wytrzeźwień.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tych spraw.

(KWP we Wrocławiu / js)

Powrót na górę strony