Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Alkohol i narkotyki

Data publikacji 09.06.2010

Dziś na drogach całego kraju policjanci po raz kolejny prowadzą działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz zmniejszenie liczby wypadków drogowych i ich skutków przez eliminowanie z ruchu drogowego kierujących pojazdami pozostających pod wpływem alkoholu oraz znajdujących się pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

W działaniach zostanie wykorzystana maksymalna liczba urządzeń elektronicznych do pomiaru stężenia alkoholu w organizmie oraz narkotestery, które  posłużą do badań na zawartość środków działających podobnie do alkoholu.

Policjanci skupią swoją uwagę nie tylko na trzeźwości kierowców, ale i na stanie technicznym pojazdów. Zwrócą też szczególną uwagę, czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy, a dzieci są przewożone w fotelikach.

Podczas działań "Alkohol i narkotyki" prowadzonych 8 maja 2010 r. policjanci w całym kraju poddali badaniu ponad 34 tys. kierowców - ujawnili 702 kierowców prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości i 1 kierowcę będącego pod działaniem środków odurzających.

(źródło: Biuro Ruchu Drogowego KGP)
 

Powrót na górę strony