Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymane za rozbój na 14-latce

Data publikacji 01.02.2007

Policja zatrzymała 5 młodych dziewczyn podejrzanych o dokonanie rozboju na 14-latce.

Wczoraj popołudniu, krakowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju. Jak ustalono, do zdarzenia doszło na jednym z nowohuckich osiedli. Wracająca do domu 14 latka zauważyła 5 młodych dziewczyn, sądząc z wyglądu niewiele starszych od niej samej. Gdy zrównała się z nimi nieznajome szybko podeszły do niej, a jedna z nich, grożąc pobiciem, zażądała od dziewczyny  telefonu komórkowego. Sprawczynie zabrały telefon, i uciekły w kierunku sąsiedniego osiedla.

Dziewczyna natychmiast opowiedziała o zdarzeniu dorosłym, a ci zadzwonili do policji. Policjanci rozpoczęli przeczesywanie terenu i już po chwili koło jednego z bloków zauważyli całą piątkę. Dziewczyny zostały zatrzymane i przewiezione do komisariatu, a później do policyjnej izby dziecka. Przy jednej z nich znaleziono skradziony telefon, schowany pod bielizną.

Dzisiaj są wykonywane czynności procesowe z ich udziałem. Policjanci ustalają, czy to jedyny czyn jaki mają na swoim koncie, apelują do osób, które też padły ofiarami nieletnich "rozbójniczek", a nie zgłaszały o tym fakcie policji o kontakt z VIII komisariatem (nr tel. 012-61-53-910).
Powrót na górę strony