Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o napady i włamania

Data publikacji 09.06.2010

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez wrocławskich policjantów w związku z podejrzeniem o napady rabunkowe i włamania. Funkcjonariusze podejrzewają, że zatrzymany - podszywając się m.in. za policjanta - mógł dokonywać napadów również w innych miejscach na terenie kraju.

Policjanci wydziału kryminalnego wrocławskiej komendy miejskiej zatrzymali mężczyznę, podejrzewanego o napady rabunkowe i włamania. 33-letni wrocławianin został zatrzymany, gdy jechał samochodem ulicą Grabiszyńską.

W jego samochodzie funkcjonariusze ujawnili zamontowane sygnały świetlne i dźwiękowe pojazdu uprzywilejowanego, tarczkę "stop" – służącą do zatrzymywania pojazdów, pistolet gazowy razem z amunicją oraz drewnianą pałkę, nóż i replikę granatu bojowego.

Sprawdzając jego miejsce zamieszkania, policjanci znaleźli ponadto elementy umundurowania policyjnego, w tym kamizelkę odblaskową z napisem „Policja”, repliki broni palnej, telefony komórkowe. W mieszkaniu i piwnicy mężczyzny funkcjonariusze odnaleźli także różne przedmioty mogące pochodzić z przestępstw, m.in. komplety nowych zapięć narciarskich i dużą liczbę okularów, instrumenty i sprzęt muzyczny, sprzęt komputerowy oraz środki spożywcze i chemiczne.

Policjanci z komisariatu Wrocław – Stare Miasto, prowadząc czynności w tej sprawie, udowodnili zatrzymanemu dokonanie w marcu rozboju na dwóch 17-latkach – sprawca podszył się wtedy za policjanta, a także dokonanie pod koniec maja włamania do siedziby jednego ze stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Mężczyzna decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Funkcjonariusze podejrzewają, że zatrzymany może mieć na koncie więcej tego typu przestępstw.

Za czyny, których mężczyzna się dopuścił , grozi mu teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Film Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o napady i włamania


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o napady i włamania (format flv - rozmiar 5.03 MB)

Powrót na górę strony