Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dyrektor podejrzany o korupcję

Data publikacji 09.06.2010

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Korupcją KWP w Kielcach przeprowadzili śledztwo w sprawie przyjmowania korzyści osobistych przez 54- letniego dyrektora jednej z placówek oświatowych w Kielcach. Przyjmował on korzyści w postaci świadczenia na jego rzecz nieodpłatnej pracy. Pokrzywdzony w tej sprawie, pracownik administracji szkoły wykonał na zlecenie swojego przełożonego ponad 200 różnych prac. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 54-latkowi zarzutów korupcyjnych.

Policjanci z Wydziału d/w z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach podjęli działania po tym, jak w marcu bieżącego roku otrzymali informację, o tym że osoba pełniąca funkcję publiczną w jednej z placówek oświatowych w Kielcach, może dopuszczać się czynów korupcyjnych.

Po przeanalizowaniu zebranego materiału dowodowego, funkcjonariusze ustalili przebieg i charakter całej sprawy.

Podejrzewanym okazał się 54-latek, dyrektor jednego z zespołu szkół ogólnokształcących w Kielcach. Z materiałów śledztwa wynika, że mężczyzna zlecał jednemu z pracowników administracji szkoły wykonywanie różnych prac fizycznych. Warte podkreślenia jest to, że prace, wykonywane na terenie prywatnej działki dyrektora, nie należały do obowiązków 53-letniego pokrzywdzonego w tej sprawie. Policjanci ustalili, że pracownik szkoły, od połowy 2008 roku, wykonał na rzecz przełożonego ponad 200 prac budowlanych, remontowych i ogrodowych na terenie jego posesji w kieleckiej dzielnicy Czarnów.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 54-latek usłyszał zarzuty przyjmowania korzyści w postaci nieodpłatnej pracy. Ponadto decyzją prokuratora dyrektor szkoły został zawieszony w czynnościach służbowych, zastosowano wobec niego również dozór policyjny i poręczenie majątkowe w wysokości 5000 złotych.

Za tego rodzaju przestępstwo mężczyźnie może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

To już druga taka sprawa, prowadzona przez policjantów Wydziału d/w z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. W 2005 roku, podobny zarzut usłyszał dyrektor innej placówki szkolnej w Kielcach.

(KWP w Kielcach, mw)

Powrót na górę strony