Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy 10 podpaleń zatrzymani

Data publikacji 02.02.2007

Policjanci z Białej Podlaskiej ustalili i zatrzymali dwóch sprawców dziesięciu podpaleń, do jakich doszło od marca do grudnia 2006 roku na terenie gminy Tuczna i Sławatycze. Podejrzani podpalali stodoły, sterty ze słomą oraz uprawy zboża na polu. Straty z tego tytułu liczone są w dziesiątkach tysięcy złotych.

Śledztwo w tych sprawach policjanci z Białej Podlaskiej prowadzili od 14 marca 2006 roku. Wtedy w miejscowości Ogrodniki gm. Tuczna doszło do podpalenia drewnianej stodoły. Ostatnie podpalenie zanotowano 6 grudnia 2006 roku w miejscowości Krzywowólka, gdzie podejrzani podpalili stertę słomy.

Obaj zatrzymani to bracia Karol i Grzegorz. Ł. mieszkańcy gminy Tuczna. Karol, młodszy z zatrzymanych, 26 stycznia ukończył 15 lat życia i będzie odpowiadał przed sądem dla nieletnich. Dorosłemu Grzegorzowi lat 22, grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Oprócz dwóch braci do wyjaśnienia policjanci zatrzymali również ojca rodziny oraz dwie siostry i brata. Prawdopodobnie dzisiaj wszyscy będą doprowadzeni do prokuratury, która określi ich rolę przy dokonywaniu przestępstw przez podejrzanych i ewentualną odpowiedzialność w tym zakresie.

Jeden z podejrzanych przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Ich treści w chwili obecnej nie możemy ujawnić, gdyż są weryfikowane.
Powrót na górę strony